Obserwatorzy

poniedziałek, 27 lutego 2012

Opis c.d.

Dziś krótko,bo nie miałam zbyt wiele czasu ostatnio na robótki.
Po przerobieniu wzorów do długości która nam odpowiada,po ostatnim skrzyżowaniu oczek na warkocz przerobić jeszcze rząd po lewej stronie i jeden wg wzoru po prawej.Tak lepiej wygląda przejście do rzędów zakańczających sweterek.

Potem po lewej stronie robótki przerobić wszystkie oczka na prawo,także narzuty.W sumie przerobić 7 rzędów prawych oczek.W 8 rzędzie,po prawej stronie robótki zakończyć oczka przez przeciągnięcie,jak przy ażurku,dość luźno,aby się nie ściągało.Ostatnie oczko zostawiamy,będzie pierwszym oczkiem przy nabieraniu na listwę wykańczającą.Nabrać oczka na prawo wzdłuż oczek brzegowych przodu,z tylu i drugiego przodu.U mnie wyszło208 oczek
.Wszystkie przerabiać na prawo,przez 8 rzędów, w 5 rzędzie,po prawej stronie robótki wyrobić dziurki na guziki.U mnie tylko jedna,przy dekolcie , i zakończyć, w 9 rzędzie po prawej stronie robótki tak jak dolny brzeg sweterka.

Przepraszam za kiepską jakość zdjęć,ale robione późnym wieczorem,przy świetle,z lampą lub bez były tak samo kiepskie,wybrałam co się jako tako nadawało.Ostatnie ma kosmiczne kolory ale dość wyraźne wzory.Na dziś tyle,jutro rękawy,pozdrawiam.

2 komentarze:

  1. Podziwiam Twoją cierpliwość. Jeszcze raz dziękuję za tak szczegółowy opis wykonania sweterka. Na pewno z niego skorzystam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. To czekam,bardzo chciałabym zobaczyć sweterek w Twoim wykonaniu.Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń