Obserwatorzy

poniedziałek, 9 kwietnia 2012

Nowości po świąteczne

W przerwach między świątecznym objadaniem,wizytą u mamy,przeglądałam sweterki w necie Szukałam czegoś nowego na wiosenny sweterek,z cienkiej włóczki o nazwie Kalinka.To zeszłoroczny prezent z Dnia Matki,więc już nieco przeleżał.Najwyższy czas coś z tym zrobić.Moją uwagę przyciągnął sweterek Ruby.
Wykorzystałam wskazówki Ewy-effci,które są  tutaj.Nie jestem pewna jak to wyjdzie rozmiarowo,bo ja noszę zdecydowanie większy,ale coś wymyślę,pewnie dodam jeszcze jeden rząd z narzutami.Dopiero zaczęłam,więc nie ma się za bardzo co pokazywać,ale niech tam,cienizna ,druty 2,5 na plisę i 3 na resztę,idzie pomału.W czwartek dotarło do mnie,że nie mam dość dużej narzuty na łóżko,coś o wymiarach2,5 m na 2,3m,a zamówione łóżko ma ją dostarczyć w piątek po świętach,czyli niedługo.Wiem,że w takim tempie nic nie wydziergam,ale przynajmniej zaczęłam.W zamierzeniu ma to być kilka falistych pasów zszytych ze sobą.Lepiej pewnie by wyglądało robione w całości,ale jak pomyślałam o rozmiarach,że miała bym to trzymać na kolanach,to zrezygnowałam.Wolę mniejsze formy.Poza tym nie mam tak dużych zapasów włóczek w jednym kolorze,a tak można ciut pokombinować.Włóczki różnej grubości,ale starałam się dobrać podobne do jednego pasa,więc jakoś to chyba wygląda.
tu jest grubsza włoczka
tu jest cienka włoczka

3 komentarze:

  1. Super kolorki i fajny wzór. Też sobie zrobię coś tym wzorem, bo od dawna mam na niego ochotę. Ciekawa jestem tylko jak to połączysz w większą całość. Takie wyzwanie, jak narzuta na łóżko jeszcze przed mną. Nigdy nie porwałam się na coś tak ogromnego!

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie dobierasz kolorki. Super Ci to wychodzi.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zamierzam połączyć gotowe pasy dłuższymi bokami,czyli wzór będzie w poprzek łóżka

    OdpowiedzUsuń